Služby

Geotermální vrty a vrtané studny

Geotermální vrty

Teplo je odebíráno ze sondy, která je umístěna do předem provedeného vrtu. Sonda je provedena z Polyetylenového materiálu a tvoří uzavřený okruh, v němž koluje nemrznoucí směs, aby bylo možné odebírat teplo i při podchlazení okolí sondy pod bod mrazu. Vrty pro tepelná čerpadla vykazují běžné pracovní teploty od 15°C, a to na začátku topné sezóny, až k teplotám pod bodem mrazu ke konci topné sezóny.

 

Délka vrtů a charakter podloží

Délka sondy je závislá na velikosti topného výkonu stroje a na ostatních potřebách tepla v domácnosti (ohřev užitkové vody, ohřev bazénu). Je také důležité znát charakter podloží. Je-li podloží s velkým výskytem spodní vody, lze vytvořit zhruba poloviční vrt pro tepelné čerpadlo oproti velmi suché nesoudržné zemině. Při dimenzování vrtů se uvažuje měrný výkon jímání v rozmezí 30 – 100 W/m hloubky.

 

Délky vrtů pro tepelná čerpadla se tedy pohybují v řádech desítek metrů a je li potřeba délku větší než řádově 120 m je potřeba provést několik vrtů, které jsou pak v rozdělovači a sběrači sloučeny a přivedeny k tepelnému čerpadlu. K regeneraci odebraného tepla během topné sezóny zde dochází geotermálním teplem a slunečním zářením.

 

 

Výhody

  • Dobré parametry topných faktorů
  • Malá náročnost na prostor (musí být zajištěn přístup pro vrtnou soupravu a lze vrtat téměř všude).

 

 

Případné dotazy na ceny vrtných prací Vám rádi zodpovíme
na telefonním čísle +420 778 512 033

nebo e-mailu salonova@hunterengineering.cz

 

 

 

Vrtané studny

Proč si pořídit vrtanou studnu?

 

Vrtané studny jsou ideálním vlastním zdrojem vody na Vaší zahradě, chatě, chalupě. S vlastní studnou získáte nezávislost na okolních zdrojích vody. Vrtanou studnu neovlivňují výkyvy počasí (na rozdíl od studny kopané) a samozřejmostí je její finanční návratnost. Jak mít dostatek kvalitní pitné vody a zároveň se zbavit složenek za vodné? Pořiďte si vrtanou studnu, její vybudování ale svěřte skutečným odborníkům. Dost vody bez ohledu na množství srážek totiž budete mít pouze tehdy, pokud bude studna vyvrtaná odborně.

 

 

Proč nám svěřit hlubinný vrt?

S naší technikou se dostaneme až do hloubky 150 m a garantujeme vám odběr vody 2000 litrů denně, což bohatě stačí nejen pro domácnost, ale i zalévání anebo třeba zahradní bazén. Vrtáme podle normy ČSN, každý náš vrt s hloubkou nad 30 m je nahlášený na Báňském úřadu a splňuje veškerou legislativu. Neriskujete tak nelegální vrt, kdy se může stát, že firma objednanou práci neodvede nebo ji udělá neprofesionálně a peníze vám nevrátí. Zajistíme vše na klíč: provedeme průzkumný vrt, vypracujeme projekt na studnu, připravíme dokumentaci a vyřídíme potřebná povolení. Máme pracovníky s mnohaletými zkušenostmi, což je zárukou kvalitně odvedené práce. Pokud je studna u objektu pro trvalé bydlení, nabídneme vám sníženou sazbu DPH 15 %.

 

 

Cena vrtané studny

Přesnou cenu vám sdělíme na základě vaší poptávky, požadavků a dle geologických podmínek v dané lokalitě. Z právního hlediska se na vrty vztahují geologické předpisy, u vrtů nad 30 m i báňské předpisy a může je realizovat pouze firma s oprávněním projektovat provádět a vyhodnocovat geologické práce a případně projektovat práce prováděné hornickým způsobem. Obě oprávnění naše firma má.

 

 

 

Zajistíme za Vás hydrogeologický posudek
a celkový projekt studny.

 

 

 

Postup

1.
Poptávka a specifikace místa vrtané studny
Vyplňte formulář na našem webu s požadavkem na využití vodního zdroje (chata, rodinný dům, firemní areál apod.)

 

2.
Analýza a cenová nabídka
Zpracujeme Vaši poptávku a zašleme vám individuální cenovou nabídku, odpovídající požadavkům na geologické podloží v dané lokalitě.
Proto je také nutné uvést do formuláře katastrální území a číslo pozemku.

 

3.
Návštěva pozemku pro budoucí studnu
Před sepsáním Smlouvy o dílo je nutná návštěva pozemku, při které je určeno místo vrtané studny s ohledem na legislativní požadavky a vliv na okolní studny.

Na místě vám vysvětlíme a zodpovíme případné otázky ohledně stavby vrtané studny.

 

4.
Projekt a hydrogeologické posudky
Projektová dokumentace pro vrtané studny musí obsahovat vodohospodářskou část ověřenou projektantem způsobilým v oboru vodohospodářství a část hydrogeologickou.

Hydrogeologický posudek zpracováváme pro vyhledávání přítoků podzemních vod, optimalizace s následným využitím přítoků podzemních vod.

 

5.
Zpracování projektovou dokumentaci a hydrogeologického posudku
Vypracujeme projekt pro vrtané studny ověřený projektantem způsobilým v oboru vodohospodářství a část hydrogeologickou.

 

6.
Vrt studny

Rozlišujeme vrtané studny pro chaty, rodinné domy a pro firemní účely – sportovní areály, zemědělce, či obce. Dále vrty dělíme dle podloží, a to na vrty v nezpevněných horninách a vrty ve zpevněných horninách.

Napište nám

Potřebujete pomoc s vrty, podvrty, protlaky, pokládkou kabelů, apod.? Napište nám, jsme tu pro Vás!

Jméno a příjmení
E-mail *
Telefon
Zpráva *
Vyplňte prosím všechna pole označená hvězdičkou
E-mail není ve správném formátu
Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.
Vaše zpráva se právě odesílá
Odeslat